Masáže Opava - Velké Hoštice

masáže v salónu nebo u vás doma

Baňkování

Baňkování

Baňkování je jedna z nejstarších a nejefektivnějších metod, která se používá zejména k účinnému uvolnění svalů a blokád a je vhodná jako doplňková metoda klasických masáží. Má také velký význam při čištění organismu od toxických látek, které se usazují ve svalové hmotě. Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů.

Podstata baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na tělo, kdy se vzduch v baňce před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak, takže povrchová vrstva kůže, podkoží a svalů je vtažena dovnitř baňky. Pokožka se poté prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.

Baňky se většinou přikládají na postižená místa nebo reflexní body, které postižené místo ovlivňují, na dobu 20 minut. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.

Nejčastěji se setkáme s přikládáním baněk na záda – na ně se většinou aplikuje 8 – 12 baněk ve dvou souvislých řadách okolo páteře. Baňkovat však lze i podbřišek, loket, kyčelní klouby, kolena nebo chodidla a kotníky. Baňkami se dá také masírovat, na kůži pak nezůstávají skvrny způsobené pod tlakem. Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci. Při zvýšené teplotě se baňky mohou např. přikládat na plíce a průdušky a tím dochází ke zlepšení dýchání. Baňkování zlepšuje krevní a lymfatický oběh, pročistí organismus, je účinné při odbourávání celulitidy. Uleví od bolestí zad, šíje a ztuhlých svalů, pomůže k celkové relaxaci unaveného těla. Baňkování také příznivě ovlivňuje zažívání, je dobré proti bolestem hlavy a při menstruačních bolestech. Lze ho využívat jako podpůrnou léčbu při revmatismu, anémii, únavě a nespavosti. Baňkování není vhodné, pokud trpíte trombózami, křečovými žilami, gangrénami nebo máte otevřené rány nebo hnisavé infekce .

Hlavní účinky baňkování: 

  • odstraňuje blokády a ztuhlé svaly
  • detoxikuje organismus
  • příznivě působí na lymfatický systém 
  • příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním 
  • odstraňuje problémy s močovým měchýřem 
  • přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli 
  • působí proti otokům a bolestem nohou

Sídlo

Luční 105, Velké Hoštice
Na přání dojedeme k Vám.Provozovatel

Olga Mlčochová

TEL: 724 509 217

IČO: 03687457